Holy-Art TIFFOpen+

Yulia Krivich | Zuchwałość i młodość

Zuchwałość i Młodość jest nazwą bandy chuligańskiej, którą poznałam kilka lat temu. Młodzi ludzie na zdjęciach są kibolami, zdemobilizowanymi żołnierzami-ochotnikami, a także politycznymi aktywistami prawicowego ruchu. Jednocześnie należą do zglobalizowanego świata młodzieży: podróżują, imprezują, walczą o prawa zwierząt i, jak my wszyscy, kreują swój wizerunek w Internecie. Właśnie to zderzenie pozornie skrajnie różnych pojęć stało się inspiracją dla mojej pracy.

Jednocześnie realizowałam zdjęcia oraz interwencje publiczne w porzuconym Pałacu Kultury i działającym Pałacu Młodzieży w moim mieście rodzinnym. W tym czasie na Ukrainie wdrażano ustawę o tzw. dekomunizacji. W pierwszej kolejności zaczęto demontować pomniki komunistycznych wodzów, następnie zmieniono nazwy ulic i miast. Obserwując zachodzące przemiany, zaczęłam postrzegać „Zuchwałość i Młodość” jako metaforę współczesnych procesów politycznych.

Yulia Krivich – urodziła się w Dnieprze (Ukraina), mieszka w Warszawie. Ukończyła Akademię Architektury i Budownictwa w rodzinnym mieście oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką sekcji Show OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie z książką „Przeczucie”, opublikowaną przez Fundację Sztuk Wizualnych (2015 r.). Stypendystka Narodowego Centrum Kultury na realizacje projektu „Zuchwałość i Młodość”.

W swojej twórczości posługuje się głównie fotografią, łącząc zainteresowanie tematem subkultur z tematami politycznym. http://yuliakrivich.com

 

Opieka artystyczna: Krzysztof Pacholak i Agnieszka Pajączkowska

 7.09-17.09.2017
Muzeum Współczesne Wrocław
Plac Strzegomski 2a

9.09.2017, SOBOTA

18:00 – 19:00 Oprowadzanie autorskie po wystawie Yulii Krivich „Zuchwałość i Młodość”: Holy-Art TIFF Open+ / Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a

Informacja o wystawie (PDF)