Współpraca

Tegorocznym tematem TIFF Festival jest Współpraca. Będziemy się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji oraz rozmywaniu się autorstwa. Jak zmieniają się formy kolaboracji na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź różnymi mediami? Na te pytania będzie starał się odpowiedzieć TIFF Festival w roku 2018.

Podczas tej edycji pokażemy projekty z jednej strony opowiadające historię o różnych wymiarach współpracy, a z drugiej takie, które same powstały w wyniku takiej kooperacji. Tradycyjnie odbędzie się również otwarty konkurs, w ramach którego wybierzemy najciekawsze zgłoszone projekty, by pokazać je na wystawach. Program uzupełnią spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia.

W tym roku zaprosiliśmy do Rady Programowej nie tylko kuratorów zewnętrznych, ale również naszych partnerów z galerii, gdzie odbędzie się Program Główny. Chcemy, by od początku tworzyli razem z nami wystawy odbywające się w ich przestrzeniach.

TIFF Festival odbędzie się od 6 do 16 września 2018.

Rada programowa
Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival)
Paulina Anna Galanciak (główny producent TIFF Festival)
Paweł Kowalski (kurator i producent TIFF Festival)
Joanna Rzepka-Dziedzic (artystka, kuratorka, aktywistka lokalna)
Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury)
Iwona Kałuża, Joanna Stembalska, Patrycja Ścisłowska (BWA Wrocław)
Paweł Bąkowski, Małgorzata Miśniakiewicz (Muzeum Współczesne Wrocław)
Piotr Choromański, Jakub Lech, Bogumił Misała (IP Group)