Program Główny

Wszystkie jutra

artyści: Svetlana Mladenovic, Omar Marques & Natalia Wiernik, Anna Tiessen, Egemen Tuncer, Adam Żądło | kuratorka: Beata Bartecka | współpraca literacka: Małgorzata Wojciechowicz

galeria Studio BWA Wrocław
wystawa Programu Głównego TIFF Festival
4-29 września 2019

 

Potem pomyślał, że rzeczywistość nie pokrywa się na ogół z przewidywaniami; z przewrotną logiką wywnioskował stąd, że przewidzieć jakąś okoliczność to udaremnić jej realizację. Wierny tej wątłej magii wymyślał okrutne szczegóły po to, aby się one nie wydarzyły.

— Jorge Luis Borges

To wystawa gatunkowa zanurzona w przewidywaniach i fantazjach o tym, co może się zdarzać lub właśnie się wydarza, gdzieś tam na marginesie tego, co widzimy. To refleksja nad różnymi wizjami, które czasami wychodzą setki lat do przodu, innym razem zanurzone są w świecie równoległym, zawsze jednak są zakorzenione w aktualnej rzeczywistości.

Wystawa zaprezentuje prace kilku fotografów, które zostaną odczytywane w kontekście wybranych tekstów literackich z gatunku science-fiction. Będzie to również refleksja, na ile fotografia i literatura oddziałuje na siebie, zmieniając swoje pola interpretacji oraz doświadczeń i emocji patrzącego.

 

// fot. Anna Tiessen, Komanndo Korn (2)