Program główny

Zablokowane

Masz świetny pomysł. Wszystko tak, jak trzeba – jest mądry, dojrzały, forma dopasowana do treści. Można powiedzieć – pomysł idealny.

Z jakichś powodów jednak nie zostaje on wprowadzony w życie. Może za rok? Może wtedy będę miał więcej wiary w siebie? Może wtedy właśnie znajdę odpowiedni język? Być może też znajdą się odpowiednie pieniądze? Może pozbędę się wszystkich tych lęków, których nie mają ONI – ci wszyscy zdolni i przebojowi? Może uda mi się nie zrezygnować z tak ważnych w życiu spraw, jak dzieci i  rodzina? Może tym razem dostanę stypendium…

***

O tym, co nas blokuje i dlaczego czasami pomysły pozostają jedynie na kartce papieru. O lękach, niemożności, szukaniu języka, poczuciu braku sensu, uciekaniu i chowaniu się. O powracających pytaniach o to, kim jesteśmy i czy bycie artystą ma sens?

Do udziału w wystawie poprosiliśmy sześciu autorów, którzy realizując indywidualne projekty w przestrzeniach Muzeum Współczesnego Wrocław opowiedzą nam o swoich własnych, niejednokrotnie skrywanych, blokadach twórczych.

 

Artyści: Antonina Gugała / Łukasz Filak / Konrad Trzeszczkowski / Anna Orłowska / Weronika Gęsicka / Rafał Milach
Kuratorzy: Paweł Kowalski, Krzysztof Pacholak

7–1.10.2017
Muzeum Współczesne Wrocław, V piętro
Plac Strzegomski 2a 

Informacja o wystawie (PDF)