TIFF Residency 2018

16–27.07.2018

TIFF Residency odbędzie się już po raz trzeci i tym razem skupiać się będzie na działaniach programowych. W lipcu będziemy gościć Agnieszkę Olszewską, m.in. dyrektorkę Miesiąca Fotografii w Krakowie, która w ramach swojego pobytu będzie poznawała wrocławskie instytucje kultury oraz osoby, które są w nich odpowiedzialne za tworzenie programów. Będzie także współpracować z Radą Programową TIFF Festivalu 2018 w celu stworzenia programu wydarzeń, czego rezultaty będzie można obserwować już podczas tegorocznego festiwalu we wrześniu.

Agnieszka Olszewska – menedżerka kultury, producentka i kuratorka, działa głównie w obszarze fotografii. Absolwentka podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej, fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktor nauk humanistycznych.

Dyrektorka festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie – od grudnia 2013 roku – oraz prezeska Fundacji Sztuk Wizualnych – od stycznia 2015 roku. Od sierpnia 2016 roku do kwietnia 2017 roku pracowała również jako kuratorka i producentka programu rezydencji artystycznych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Poza główną działalnością przy Miesiącu Fotografii w Krakowie, bierze udział w przeglądach portfolio w roli recenzentki, zasiada w jury wielu międzynarodowych konkursów oraz doradza fotografom w ich pracy.

Fot. Filip Ćwik

partner: Strefa Kultury WrocławAIR Wro