TIFF Open 2019

TIFF Open to otwarty konkurs międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii. Jak co roku poszukujemy nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Konkurs nie posiada narzuconego tematu, jednak mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu, “Światy”.

Spośród zgłoszeń wybierzemy trzech laureatów, którym udzielimy profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów. Nagrodzone prace i cykle zostaną zaprezentowane na tegorocznej edycji TIFF Festival 2019 // Światy, która odbędzie się w dniach 04-30.09.2019 r. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.

TIFF Open kierujemy do studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów i freelancerów. Jest to konkurs skierowany zarówno do młodych, rozpoczynających swoją karierę twórców, jak i tych, którzy mają na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

W jury zasiadają Maciej Bączyk (artysta dźwiękowy i wizualny), Anna Mituś (kuratorka w galerii BWA Wrocław Główny), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Zgłoszenia przyjmujemy do 3 czerwca do godziny 23:59 poprzez festiwalową stronę: http://tiff.wroc.pl/pl/program-glowny/tiffopen/

W razie pytań lub problemów dotyczących zgłoszeń do sekcji kontakt: open@tiff.wroc.pl


Organizator: TIFF Collective / TIFF Festival

Partner główny: Holy Art

Partnerzy: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Strefa Kultury Wrocław, AIR Wro

Regulamin TIFF Open 2019

Cykl fotograficzny (1-2 cykle max) – cykl powinien zawierać minimum 3 zdjęć w formacie JPG o wymiarach min. 800 pikseli na krótszym boku i powinien zostać skompresowany w plikach .zip lub .rar nieprzekraczających 10 MB. Wszystkie pliki powinny być opisane wg schematu „imie_nazwisko autora_tytuł cyklu_1.jpg”.

  • Cykl fotograficzny 1
  • Cykl fotograficzny 2