Wydarzenia

METAVERSE: EKSPLORACJA. Jak Non-fungible tokens zmieniły świat sztuki

Agnieszka Czeleń, Kamil Sobkowicz

sobota, 25.09, godz. 17:30

online, Facebook TIFF Festival

Czy wiecie czym są tokeny Non Fungible?
Sztuka NFT, jakie są ceny sztuki na blockchainie?
Gdzie można taką sztukę oglądać, kupować – jak ją kolekcjonować?
I jak w ogóle zacząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem bądź tworzeniem sztuki NFT? 

Jeśli zastanawiacie się dlaczego technologia blockchain cieszy się rosnącą popularnością w świecie sztuki, ale nie do końca rozumienie na czym to polega, to spotkanie z Agnieszką Czeleń i Kamilem Sobkowiczem jest dla Was! 

Wykład i dyskusja odbędą się online na platformie zoom i transmitowane będą na naszym Facebooku. 

O prowadzących spotkanie: 

Kamil Sobkowicz:

Nieustraszony odkrywca nowości. Uzależniony od przyszłości. Ze światem blockchain związany od 2012. Obecnie zawodowo zajmuję się Non Fungible Tokenami i szeroko pojętą sztuką na blockchain. Zapalony gamer i miłośnik sztuki, który wierzy, że świat krypto zmieni na dobre to jak odbieramy sztukę i to jak gramy w gry. 

Agnieszka Czeleń:

Miłośniczka malarstwa. Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Ze światem sztuki na blockchain związana od 2019 kiedy to zaczęła malować obrazy na płótnie których bohaterami były postacie z jednej z popularnych blockchainowych gier – Axie Infinity. Prace te zostały potem stokenizowane i istnieją obecnie również jako Non Fungible Tokeny. Kolekcjonerka sztuki na blockchain. Od 2019 sama, tworzy, prezentuje i sprzedaje swoje prace w metaverse za pośrednictwem specjalnych platform Web 3.0 jak Rarible, OpenSea czy Zora. 

// aut. Agnieszka Czeleń, „Cosmo-cactus enlightenment”, praca na blockchain prezentowane na stronie rarible.com