Wydarzenia

Zróbmy sobie zina! Warsztaty

Asia Bubak, Martyna Bartoszewicz, Marta Jasilkowska, Magda Krynicka, Asia Smołka, Ola Zegar

30.09 oraz 1.10.2021
czwartek i piątek, godz. 16:00-20:00

TIFF Center
ul. Ruska 46a/9

Zapraszamy na warsztaty z ekipą, która od czterech edycji TIFFu pracuje przy tworzeniu festiwalowego zina. Celem warsztatów będzie stworzenie matrycy zina z materiałów, nad którymi będziemy pracować w trakcie warsztatów. 

Nie wiecie, co to jest zin? Nic nie szkodzi, na warsztatach się dowiecie!
Lubicie pisać, rysować, wycinać, wyklejać? Świetnie!
Przydadzą nam się Wasze umiejętności i forma ekspresji! Chcielibyście odpocząć od ciągłego biegu na studiach, w pracy, w domu i trochę „pomedytować”? To będzie doskonała okazja do nabrania nowych doświadczeń! Powiemy Wam, od czego powinniśmy uzależniać format wydruku, jak układać treści w zinie, będziemy dyskutować o tym, po co nam ziny tak w ogóle, pokażemy Wam egzemplarze, które zrobiłyśmy do tej pory przy okazji TIFFu, ale też inne, które być może zainspirują Was do własnej pracy po warsztatach. Najważniejsza jest dla nas współpraca i dobra zabawa.

Każdy z uczestników będzie mieć możliwość pracy nad własnymi kolażami/rysunkami/tekstami. Przygotujemy też kilka krótkich zadań na rozgrzewkę, żeby pobudzić Waszą wyobraźnię w pracy nad obrazem. Zachęcamy do przynoszenia własnych materiałów: zdjęć, wycinków z gazet, tekstów, które Was inspirują. Jeśli specjalizujecie się w czymś, np. w malarstwie akwarelowym, to na pewno znajdzie się przestrzeń do wykorzystania Waszych umiejętności i zaprezentowania ich w festiwalowym zinie.

Warsztaty są dwudniowe i będą odbywać się w godzinach 14:00 – 20:00 w TIFF Center – w pracowni przy ul. Ruskiej 46a na IV piętrze w dniach 30.09.2021 i 1.10.2021.

W zależności od ilości chętnych na wzięcie udziału w warsztatach zarówno w czwartek, jak i w piątek, zależeć będzie ich linearność i plan naszej pracy. Na warsztatach planujemy przygotować pełną matrycę, jednak cała manufaktura wystartuje 2.10.2021 o godzinie 14:00. Chętnych zapraszamy do uczestniczenia w realizacji wydruków i pomocy przy składzie i szyciu.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje opłata zwrotna 20 zł (płatne przelewem na konto Fundacji TIFF Collective: 28 1140 2004 0000 3402 7689 9646, opłata zwracana w dniu warsztatów!).

Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń! 

zapisy >> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY <<