TIFF FESTIVAL | Publikacje
TIFF Festival powstał w 2011 roku jako Trochę Inny Festiwal Fotografii. Jego powołanie do życia było zarówno nawiązaniem do bogatej tradycji wrocławskiej twórczości fotograficznej, jak i dążeniem do stworzenia wydarzenia kulturalnego, wykraczającego poza utarte schematy prezentowania fotografii.
TIFF, TIFF FESTIVAL, FESTIWAL, WROCŁAW
846
page,page-id-846,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
Krzysztof Racoń_Rura_0
Dagmar Keller_Martin Wittwer_Passengers_2.jpg
Misha Kominek_First Journey Home_1
Misha Kominek_First Journey Home_2
Polska.W poszukiwaniu diamentow - ksiazka
Fot. Tomasz Wiech
Polska.W poszukiwaniu diamentow - ksiazka
Fot. Tomasz Wiech
Yuanyuan Yang_10 Days in Krakow_1

Publikacje

MAPY

Kurator: Franek Ammer

Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32 Wrocław
Wernisaż: 4 września 2015, godz. 21:00
Czas trwania wystawy: 4.09—11.10. 2015

Mapy są uproszczeniem rzeczywistości. Pokazują świat z odległej perspektywy, jedynie zarysowując terytoria i panujące granice. Pozwalają odbiorcy zauważyć interesujące miejsca, które warto poznać bliżej na własną rękę; nigdy nie wyczerpują ich historii.

 

“Mapy” Sekcji Publikacji mają podobny charakter. Obrazują najważniejsze obszary współczesnego świata publikacji fotograficznych w Polsce, dając przestrzeń na dalsze poszukiwania i odkrycia. W pierwszej części wystawy znajdą się zarówno najważniejsze publikacje, jak i ziny tworzone przez młodych artystów oraz makiety książek przygotowywanych podczas warsztatów i nadsyłanych na konkursy. Wystawa służyć będzie z jednej strony podsumowaniu i refleksji nad efektem boomu na photo-booki, który pojawił się na zachodzie i w krótkim czasie zainspirował rodzimych artystów. Jednocześnie jest to przewodnik dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z książkami fotograficznymi i chcą lepiej poznać ich świat.

 

W drugiej części zaprezentowane będą książki opowiadające o Polsce z perspektywy polskich lub związanych z nią artystów. Każda z nich to opowieść o konstruowaniu własnej mapy, tworzonej na podstawie archiwów, wspomnień i obserwacji, odkrywaniu nowych miejsc lub próbie rekonstrukcji starych. Wystawa skonstruowana z notatek, wywiadów wideo, makiet oraz reprodukcji przybliży historie i decyzje stojące za wydaniem książki fotograficznej.

 

Produkcja: Paweł Kowalski
Aranżacja wystawy: Zuzanny Róg