ProfiLab TIFF Open

ProfiLab TIFF OPEN otwiera się na nowe pomysły i poszerza dotychczasową ideę Debiutów. Jak co roku poszukujemy nieszablonowego spojrzenia i świeżości, które nie musi już należeć do debiutanta. Spośród nadesłanych zgłoszeń we współpracy z kuratorami – Anką Herbut, Beatą Bartecką, Mariuszem Jodko oraz Rolandem Okoniem – będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybieraliśmy czterech artystów, którym udzielimy profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów. Tegoroczny nabór do otwartej sekcji ProfiLab TIFF Open trzymał niespotykanie wyrównany poziom, dlatego też przyznana została również Nagroda Publiczności.

Tegoroczny TIFFOpen wspiera firma ProfiLab, która wyprodukuje wszystkie nagrodzone wystawy. Każdy z laureatów otrzyma wyjątkową możliwość zrealizowania swoich zdjęć na najwyższym poziomie, co będzie możliwe dzięki najnowszym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu w technikach obrazowania i wydruku.


Jest nam miło ogłosić, że z nadesłanych na otwarty konkurs ProfiLab TIFF OPEN 173 zgłoszeń (w tym 252 projektów) jury w składzie Beata Bartecka, Anka Herbut, Mariusz Jodko
i Roland Okoń wytypowało cztery zwycięskie propozycje:

Beata Bartecka – Mateusz Kowalik, Steps, prezentacja w IP Studio, ul. Ruska 46A
Anka Herbut – Mateusz Skóra, Autobahn der Freiheit, prezentacja w IP Studio, ul. Ruska 46A
Mariusz Jodko – Marcin Fajfruk, Living Room, prezentacja w Galerii Entropia, ul. Rzeźnicza 4
Roland Okoń – Alicja Brodowicz, Nauka pływania, prezentacja w Galerii OKO, ul. Św. Mikołaja 54/55

Także nasza publiczność wybrała spośród czternastu artystów Rebekkę Deubner, White Trash.
Kuratorką tej prezentacji jest Małgorzata Wojciechowicz, a odbędzie się ona w przestrzeniach kawiarni Ur, ul. Kotlarska 43.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom dziękujemy oraz gratulujemy!